Бројот на жртвите во Магнитогорск се искачи на 16
Foto

Бројот на жртвите во Магнитогорск се искачи на 16

Бројот на загинати при уривање на станбен блок во рускиот град Магнитогорск се искачи на 16, откако под урнатините беа откриени уште три тела, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Повеќе од 20 луѓе се уште се водат како исчезнати по експлозијата на системот за гас, што предизвика уривање на зградата на 31 декември.

Експлозијата предизвика уривање и оштетување на 48 станови во станбениот блок.

0 Коментари

Остави коментари