Бразил го победи Мексико со гол во 90+6. минута

Репрезентацијата на Бразил ноќеска го победи Мексико со 3:2 во пријателски натпревар одигран на неутрален терен во Колеџ Стејшн, САД.

Зај Бразилците погодија Андреас Переира, Габриел Мартинели и Ендрик, кој го постигна победничкиот гол во 90+6. минута. 

Мексиканците головите ги постигнаа преку Џулијан Кинонес во 73. и Гиљермо Мартинез во 90+2 минута. 

Во следниот натпревар Бразил ќе игра против САД на 13 јуни, додека Мексико ќе се сретне со Јамајка на 23 јуни во рамките на Купот на Америка.