Ботас удри во заштитната ограда при квалификациите на утрешната трка во Мексико
Foto

Ботас удри во заштитната ограда при квалификациите на утрешната трка во Мексико

Финскиот Ф1 возач Валтери Ботас не ја заврши квалификациската сесија за трката на ГН на Мексико. Тој во самиот финиш имаше незгода кога со болидот, но во последниот свиок од последниот круг ја загуби контролата и удри во заштитниот ѕид при што остана без левото тркало. Неговиот тим веднаш регираше, а Ботас помина неповреден и на крајот имаше шести резултат во квалификациите.

0 Коментари

Остави коментари