Борозан со четврти најубав гол во ЛШ изминатото коло
Foto

Борозан со четврти најубав гол во ЛШ изминатото коло

Ракометарот на Вардар, Вуко Борозан го има четвртиот најубав гол во 8.коло од Лигата на шампионите. Вардар беше поразен на гостувањето кај Барселона со 8 голови разлика (34:26), но Борозан е во изборот на ЕХФ за ТОП-5 најубави голови.

Од истиот меч, на второто место на листата се најде погодокот на Арон Палмарсон, додека најубавиот гол во изминатото коло го постигна ракометарот на ПСЖ, Уве Генсхајмер.

0 Коментари

Остави коментари