Битиќи: Државата повторно ќе се задолжи
Foto

Битиќи: Државата повторно ќе се задолжи

Ќе има ребаланс на буџетот поради  новиот пакет антикризни мерки и државата и повторно  ќе се задолжи, вели вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во интервју за емисијата Трилинг која почнува во 18 часот, по централниот дневник. Според најавите, четвртиот пакет мерки ќе биде објавен во недела.

 

0 Коментари

Остави коментари