Барселона со трет пораз во низа во Евролигата, падна и Реал во Москва
Foto

Барселона со трет пораз во низа во Евролигата, падна и Реал во Москва

Кошаркарите на Барселона синоќа загубија на гостувањето во Тел Авив кај Макаби и ја продолжија серијата порази.

Во дербито на 19.коло од елитното кошаркарски натпреварување, во меч со мал број поени ЦСКА Москва беше поуспешна од Реал Мадрид.

Резултати:

ЦСКА Москва – Реал Мадрид 60:55

Химки – Валенсија 75:84

Анадолу Ефес – Милано 88:68

Фенербахче – Лион 86:64

Олимпијакос – Алба Берлин 86:93

Макаби – Барселона 92:85.

Вечер играат:

Зенит – Басконија

Црвена ѕвезда – Жалгирис

Панатинаикос – Баерн.

Во горниот дел на табелата се Анадолу Ефес со биланс 16-3 (победи-порази), Реал Мадрид 15-4, Макаби 13-6, ЦСКА Москва 13-6 и Барселона 13-6.

0 Коментари

Остави коментари