Барселона планира да се врати на тренинзите на 27 април
Foto

Барселона планира да се врати на тренинзите на 27 април

Раководството на Барселона одлучи да се врати на тренинзите не порано од 27 април, пренесува шпански „АС“.

Во моментот во Шпанија е прогласена вонредна состојба до 13 април. Шампионатот во Ла Лига е запрен на неодредено време.

Претходно, тамошните медиуми објавија дека во каталонскиот клуб е откриен првиот случај на коронавирус. Главниот скаут на Барселона, Андре Кири и неговата сопруга се разболеа во Јужна Америка.

0 Коментари

Остави коментари