Бајден денеска ја прима вакцината против коронавирусот
Foto

Бајден денеска ја прима вакцината против коронавирусот

Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден, денеска треба да ја прими вакцината против коронавирус.

Бајден кажа дека не сака да го прескокне редот за примање на вакцината, туку на американскиот народ сака да му покаже дека е безбедно да се вакцинира.

Примањето на Бајден на првата доза од вакцината директно ќе се пренесува на телевизија.

0 Коментари

Остави коментари