Баерн го освои германскиот Суперкуп, ја совлада Борусија (Д) со 3-2
Foto

Баерн го освои германскиот Суперкуп, ја совлада Борусија (Д) со 3-2

Баерн синоќа ја победи Борусија Дортмунд  со 3:2 и го освои Суперкупот на Германија.

Стрелци на головите за Баварците беа Корантен Толисо, Томас Милер и Џошуа Кимих. Јулијан Брант и Ерлинг Халанд постигнаа голови за Борусија.

За Баерн ова е осми трофеј во историјата на Суперкупот на Германија.

0 Коментари

Остави коментари