Австралиската антитерористичка единица уапси маж пред црква во Мелбурн
Foto

Австралиската антитерористичка единица уапси маж пред црква во Мелбурн

При денешната операција на австралиската полициска единица за борба против тероризмот во близина на англиканската црква Света Марија во северниот дел на Мелбурн уапсен е еден маж.

Според полицијата „нема никакви актуелни ниту претстојни закани по заедницата“. Полицајците по апсењето, заплениле повеќе работи од стан во близина на црквата Света Марија.

 

0 Коментари

Остави коментари