Аврамовска Ѓоревска за тв 24: Поддршка до господинот Петковски да остане до крајот на трката
Foto

Аврамовска Ѓоревска за тв 24: Поддршка до господинот Петковски да остане до крајот на трката

Билјана Аврамовска Ѓоревска кандидатот за градоначалник на општина Аеродром од партијата ЛДП и ДОМ и коалиција „Одлучно за промени“ во емисијата 24 анализа рече дека сите се залагаат за средување на урбаниот хаос, а во нивната програма прво ќе биде суспензирањето на штетните урбанистички планови. Во врска со инцидентот на кандидатот Пековски, таа истакна дека го осудува инцидентот.

- Ова е за осуда и апелирам до институциите да преземат се што е во нивна надлежност да го расчистат случајот. Поддршка до господинот Петковски да остане до крајот на трката. - рече  Аврамовска Ѓоревска.

0 Коментари

Остави коментари