Авион принудно слета во Дубровник откако патник починал од инфаркт
Foto

Авион принудно слета во Дубровник откако патник починал од инфаркт

Патнички авион кој летал од Дизелдорф кон египетскиот град Марса Алам, денеска насилно слетал во Дубровник откако еден од патниците починал од  срцев удар.

Информациите за итно слетување на авионот за локалните медиуми ги потврди директорот на аеродромот во Дубровник Франо Луетич. Тој рече дека за патниците кои морале да се симнат на аеродромот во Дубровник, ќе пристигне друг авион, кој ќе ги однесе во Египет.

0 Коментари

Остави коментари