Алжир прв противник на македонските ракометари во Президент купот

Македонската ракометна репрезентација настапите на Светското првенство 2023 ги продолжува со мечевите за пласман од 25-то до 32-ро место во Президент купот.

Попладнево од 15:30 часот, избраниците на селекторот Кирил Лазаров ќе се соочат со Алжир во првиот натпревар од групата-2.

Во вториот меч од оваа група од 18 часот се среќаваат Тунис и Мароко.