Алонсо се враќа во Формула 1
Foto

Алонсо се враќа во Формула 1

Двокртаниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо се враќа на трките во Формула 1 циркусот, само една година откако се повлече од ова натпреварување.

„Кориере дела Сера“ пишува дека шпанскиот возач може да се приклучи на тимот на Ред Бул хонда, на местото на Пјер Гасли.

На враќањето на Алонсо не би требало да се чека до 2020 година затоа што тој е решен сега да се врати во Ф1 и да го надополни загубеното.

 

0 Коментари

Остави коментари