Алкараз: Ќе се обидеме да ставиме крај на доминацијата на Ѓоковиќ

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз изјави денеска оти заедно со другите тенисери ќе се обиде да го спречи светскиот рекет број 1. Новак Ѓоковиќ да продолжи доминира на тениските терени и следната сезона.

„Ѓоковиќ рече дека е подготвен да ги освои сите четири грен – слем титули, како и олимпиското злато, меѓутоа ние сме тука тоа да го спречиме“, порача Алкараз од Мексико, каде денеска учествува на егзибициски турнир.