Алијанса за Албанците: На 15-ти јули граѓаните гласаат за промена
Foto

Алијанса за Албанците: На 15-ти јули граѓаните гласаат за промена

Претседателот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, денеска од Куманово им порача на гласачите на 15-ти јули да гласаат за промена.

Во меѓувреме, лидерот на Алтернатива, Африм Гаши истакна дека со заокружување на бројот 5, граѓаните ставаат крај на дискриминаторската неколкугодишна политика врз Албанците.

0 Коментари

Остави коментари