Ахмети: Нашата партија не е создаена за поделби, денеска на централното претседателство се разговарало за европскиот фронт

Нашата партија не е создадена за поделби порача лидерот на ДУИ Ахмети по состанокот во Мала Речица, откако претходно во изјава за ТВ 24 најави дека на огнената група ќе им ја испее песната, Црни облаци дуваат. 

За Артан Груби Огнените не постојат, а тие пак преку Изет Меџити најавија дека отчет од нивните министрите ќе бараат идната недела..  Денска се разговарало само за Европскиот фронт.