133 сообраќајни прекршоци во Скопје - 75 санкции за брзо возење
Foto

133 сообраќајни прекршоци во Скопје - 75 санкции за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 133 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 75 санкции, 9 за возење без возачка дозвола, 16 за управување под дејство на алкохол, две за некористење сигурносен појас, една за минување на црвено светло, осум за нерегистрирани и технички неисправни возила и 11 за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

0 Коментари

Остави коментари