Емисии

Европат - Игра на тронови во ЕУ, ќе добие ли Урсула фон дер Лајен втор мандат

Игра на тронови во Европската Унија. Нема договор за лидерските позиции, кој потфрли на неформалниот состанок на ЕУ ? Ќе добие ли Урсула фон дер Лајен втор мандат и ...

Трилинг - Помеѓу очекувањата и ветувањата од новата Влада - „страв во коски од милијардата која ја слушаме“

Очекувањата на граѓаните од новата Влада се да испорачува она што го ветуваше, ама економските експерти сметаат дека меѓу очекувањата и ветувањата „граѓаните ...

24 анализа - Разочара ли Христијан Мицкоски со својот избор на министри?

Собранието се подготвува за викенд маратон, наречен избор на Влада. Разочара ли Христијан Мицкоски со својот избор на министри? Плаќа ли мандатарот стари долгови ...