Новинар: Михајло Донев

СДСМ: Дамева се сликала со Заев на настан како независен експерт

Новоизбраната претседателка на Судскиот совет Весна Дамева ниту била ниту пак е член на СДСМ, тврди потпретседателот партијата Стефан Богоев. Откако фотографија ...

Приватните превозници утре ќе го блокираат Скопје

Приватните превозници и утре со 200 автобуси ќе ги блокираат клучните крстосници и булевари во центарот на Скопје, најави Кемал Муриќ претставникот на приватниот ...

Пресуда за убиството на ракометарот Денис Тот, Анџело и Клементина добија 18 години, Андреј 16 години затвор

Анџело Ѓорѓиевски и Клементина Левковска добија по 18, а Андреј Костовски 16 години затвор за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Тие денеска беа ...

Тензично со плач и реакции за високите затворски казни за убиството на Тот

Тензично со плач и  реакции за високите затворски казни -  обвинетите за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот ги слушнаа пресудите.  Анџело ...

Пресуда за убиството на ракометарот Денис Тот, Анџело и Клементина добија 18 години, Андреј 16 години затвор

Кривичниот суд  ги прогласи за виновни и ги осуди на високи затворски казни обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Андреј  Костовски и Климентина Левковска за ...

Русковска не ја коментира пријавата од Рашковски „Софтвери“: Сведочеше член на обезбедувањето на Рашковски

Со изведување докази и испрашување на тројца сведоци заврши денешното рочиште за случајот „Софтвери“, во кој првообвинет е поранешниот генерален секретар ...

Претседателот на Германија во посета на Македонија

Претседателите на Северна Македонија и на Германија, Стево Пендаровски и Франк-Валтер Штајнмајер одржаа тет-а-тет средба, по што се одржа пленарен состанок на ...

Ахмети и Ковачевски се против предвремени избори

Фронтмените на владината коалиција се против предвремени избори. За лидерот на ДУИ, Али Ахмети, предвремени избори не се решение за сегашната состојба. Тој вели ...

Поскапеа катастарските услуги, геодетската комора бара ревизија на тарифниците и средба во владата

Комората на трговски друштва за геодетски работи бара итна ревизија на новите тарифници на Агенцијата за катастар. Оттаму велат дека услугите за добивање ...

Ковачевски: За 20 дена АНБ ќе има нов директор и не можам да ви дадам повеќе информации за пасошот на Онишченко

За 20 дена Агенцијата за национална безбедност ќе добие нов директор, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски, одговарајќи на пратеничко прашање на пратеникот ...