Новинар: Енџи Николоска

Градот Скопје и општина Гази Баба исплаќаат милионски суми евра на Скопски саем

На Скопки саем се одржуваа многубројни манифестации кои беа значајни за градот-беше симбол на метрополата. Локацијата сега е целосно комерцијализирана во ...

Арсовска за ТВ 24: Скопје не е пред банкрот, лажат и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Проблемот со приватните превозници завршува, а автобускиот превоз е решен. По неколкумесечни натегања, како и бурните реакции од граѓаните кои долго чекаа на ...

Арсовска тврди дека нема посериозни нарушувања на мостот „Беласица“- не кажа колку ќе чини санацијата

Оштетувањата на мостот „Беласица“ се минимални и не довеле до нарушување на структурниот интегритет, тврди градоначалничката на Град Скопје Данела ...

Дали мостот кај Железничка ќе стане бескрајна приказна - Скопје се гуши во тесни грла

Сообраќајниот хаос во Скопје продолжува, официјално решение за мостот „Беласица“ се уште нема. Експертите тврдат дека мостот не треба да се руши, туку да се ...

Не е само мостот “Беласица” - небезбедни се уште два моста во Скопје

Со мостот „Беласица“ се отвори Пандорината кутија и анализи на другите мостови на скопското подрачје. Мостот „Гоце Делчев“ во Центар и „ Обединети ...

Сообраќаен хаос, редици возила заглавени во метежот поради нефункционалноста на мостот „Беласица“

Километарски колони возила, губење неврви  време и пари - сообраќаен колапс во Скопје. Поради опожарениот мост над вардар, кој поврзуваше повеќе населби, настана ...

Сообраќаен колапс во Скопје - Нема информација дали и кога ќе почне санацијата на опожарениот мост

Километарски колони возила, губење неврви  време и пари - сообраќаен колапс во Скопје. Поради опожарениот мост над Вардар, кој поврзуваше повеќе населби, настана ...

Законот за работни односи за изведба на коридорите од „Бехтел и Енка“ утре на пленарна седница

Во Собранието пратениците од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ја одржаа дводневната комисиска расправа за Законот за урбанистичко планирање, дел од пакет законите за изградба на ...

Бесправна сеча на дрва на Водно - се истражува кој го направил еко-масакрот

Нелегална сеча на дрвја на Водно. Сторителот за сега е непознат. Обвинети нема, ќе покаже истрагата која ќе се отвори. Ќе се утврдува колкава дрвна маса е исечена. ...

Медицинските сестри бараат повисоки плати и нова систематизација што ќе им го признае и вреднува образованието

Во неделата на сестринството македонските медицински сестри уште еднаш го дигнаа гласот поради галопирачкиот одлив на кадри од оваа професија дури 150 за една ...