Новинар: Симона Петровска

Протест на оризопроизводителите: Откупната цена на оризот е нерентабилна

Оризопроизводителите од кочанско со трактори го блокираа регионалниот пат Штип-Кочани кај Облешево. Тие побараа итна средба со претставници од ...

Финансиски подготовки за учебната година, колку чини да се опреми ученик?

Од книжарниците велат дека цените зависат од брендот и од квалитетот на материјалите. Може да се најдат и поевтини и поскапи материјали. Тетратките се движат од 45 ...

Невреме во Кавадарци

Поплави во подруми и подрумски простории, излеана канализација од неколку шахти, паднато дрво и однесен дел од тампонот на повеќе улици е билансот од синоќешното ...

КСОМ: “Крпен живот“: Цените до плафон, платите исти

Додека граѓаните крпат крај со крај поради поскапувањата, зголемената инфлација, покачените цени на основните прехранбени прозиводи, а платите остануваат исти, ...

Кичевецот конечно е тестиран резултатот ќе се знае вечерва околу 20 часот

Кичевчанецот кој одбиваше да се тестира на мајмунски сипаници е контактиран од страна на Комисијата за заразни болести, а од таму за телевизија 24 велат дека е ...

Хуманост на дело по сторијата на ТВ 24

По вчерашната сторијата на телевизија 24 во која на семејството Митевски до темел им изгоре куќата во пожар, се јави хумано лице кое што сакаше му помогне на ...

Семејство во кичевско, изгуби се во пожар - немало вода да се гасне

Ова е се што остана од 50 годишната печалба на семејството Митевски од село Другово - кичевско. Буквално за неколку минути пред очи им гореше куќата и целиот имот ...

Проширена истрагата против Мухамед Зекири за „приватизација“ на железницата

Обвинителството за организиран криминал ја проширило истрагата за екс-генералниот секретар на Владата Мухамед Зекири. Од обвинителството за телевизија 24 ...

„Лечење како во среден век“

На десет километри од центарот на метрополата- а условите за лекување како во средниот век. Вака жителите на Ѓорче Петров го коментираа доцнењето на новата ...

Расте бројот на ковид позитивни, комисијата за заразни билести не донесе нови рестриктивни мерки

Нема воведување на нови рестриктивни мерки ова е одлуката на комисијата за заразни болести. Според нив изминатата недела се забележува благ пораст на бројот на ...