Новинар: Александар Тодески

Џафери не фаќал врски син му да стане обвинител во Гостивар, Абази молчи за кандидатурата на неговата сопруга

„Ќе видите“ - ова беше првичниот одговор на собранискиот спикер Талат Џафери на денешниот брифинг со новинарите, на прашањето дали неговиот син ќе смее да ...

Македонската дипломатија предмет на политички препукувања

Македонската дипломатија денеска беше предмет на политички препукувања откако на трибина организирана од дипломатскиот синдикат како еден од синдикатите во ...

Ахмети: Нашата партија не е создаена за поделби, денеска на централното претседателство се разговарало за европскиот фронт

Нашата партија не е создадена за поделби порача лидерот на ДУИ Ахмети по состанокот во Мала Речица, откако претходно во изјава за ТВ 24 најави дека на огнената група ...

ДУИ одржува седница на централното претседателство

Демократската унија за интеграција денеска во партиското седиште во Мала Речица ќе одржи седница на централното претседателство, на чиј дневен ред се очекува да ...

Ахмети за ТВ24: На огнените ќе им ја испејам ,,Црни облаци дуваат"

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред почетокот на состанокот на Централното претседателство на партијата за ТВ24 изјави дека на огнената група ќе им ја испеел песната ...

Здравствениот инспекторат и јавното обвинителство ја проверуваат битолската болница по смртта на 5 годишно девојче

Државниот санитарен и здравствен инспекторат влезе во Клиничката болница во Битола три дена по смртта на шестгодишната Јана Христовска, откако случајот вчера ...

6 г. девојче починало во Битола додека примало инфузија

Шестгодишно девојче вчера починало во Клиничката боллница Битола, потврди за ТВ24 директорот на болницата, Александар Обедниковски. Тој појаснува дека девојчето ...

Ќе има ли одговорност за обидот за бегство од Идризово?

Македонија прва вест во регионот .Филмскиот обид за бегство со копање на тунел во затворот Идризово се најде и на телевизиите и порталите во соседството. Но, кај ...

Ќе има ли одговорност за обидот за бегство од Идризово?

Филмскиот обид за бегство од Идризово  отвара  многу прашања, дали и кој им помагал на затворениците во акцијата. Ќе има ли уште откази и одговорност..Засега е ...

Ковачевски: Ги повикувам ДКСК и обвинителството да ги истражат наодите за надзорот на коридорите 8 и 10д

Владата ќе игра како што ќе свират антикорупционерите и обвинителството, барем така вети премиерот Димитар Ковачевски. Денеска пред медиумите кажа дека ако ...