Новинар: Весна Николовска

Мојсовски: Нов закон за да се стави крај на малверзациите и парите да одат директно кај спортистите

Членот 30 кој го регулираше ваучер-системот се брише од законот, а клубовите и спортистите имаат можност да го реализираат годинешниот  ваучер до крајот на ...

СТУДИО 10 на ТВ 24: Интервју со златната кадетка во таеквондо Христијана Парулеска

Христијана Парулеска освои бронзен медал на Светското првенство во таеквондо во Казахстан. Како стаса до овој успех и како се заинтересира за овој спорт ТВ 24 ...

Одбојкарите го живеат сонот, третпат на ЕП, првпат домаќини, гледаат кон осминафиналето

Одбојкарската федерација на Македонија и машката репрезентација се запишуваат во македонската спортска историја како први кои се домаќини и организатори на едно ...

ОЈО: Се постапува за расчистување на настанот со повреден бугарски навивач кај ТЦ “Чаирчанка”

Не фудбалот, туку дивеењето на навивачите, пресметки меѓу навивачките групи, еден повреден и судир на бугарските хулигани со македонската полиција е сликата која ...

Миленкоски: Поголем предизвик од тоа да си домаќин на ЕП, ни за мене, ни за играчите не постоел

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија периодов е во фокусот на спортската јавност со оглед на тоа дека за првпат во својата историја ќе биде ...

Дејан Георгиевски поразен во 2. Коло на СП во таеквондо

Сребрениот олимпиец, Дејан Георгиевски е  елиминиран по првата своја борба на Светското таеквондо првенство што се одржува во Баку. Во силната конкуренција на ...

Ексклузивно: АТП Челинџер 75 „Македонија Опен“ ке се игра и следната година

Желбата на тениската федерација на Mакедонија - ATP челинџер 75 турнирот да премине во традиција, ќе биде исполнета. „Mакедонија Опен“ ќе добие уште едно издание, ...

ОФИЦИЈАЛНО: Јошко Миленкоски нов селектор на одбојкарите

По 15. години најтрофејниот македонски стратег, Јошко Миленкоски се враќа на клупата на машката сениорска одбојкарска репрезентација на Македонија. Миленкоски ...