Новинар: Горазд Чомовски

Трилинг - Помеѓу очекувањата и ветувањата од новата Влада - „страв во коски од милијардата која ја слушаме“

Очекувањата на граѓаните од новата Влада се да испорачува она што го ветуваше, ама економските експерти сметаат дека меѓу очекувањата и ветувањата „граѓаните ...

Мизо и Узунов со барање од новата влада за демистификација на милијардата и за што ќе се троши

Економските експерти Виктор Мизо и Ванчо Узунов , кои се дел од вечерашното издание на емисијата „Трилинг“. Покрај за очекувањата од новата влада говорат и ...

Трилинг: Кој и како да ги избира делителите на правдата во Македонија?

Кој и како да ги избира делителите на правдата во Македонија? На ова прашање во најновото издание на „Трилинг“ со Горазд Чомовски одговара Мирјана Лазарова ...

Поповски за Трилинг: Борејќи се против корупцијата СДСМ сами станаа дел од неа

Борејќи се против корупцијата сами станаа дел од неа и никогаш во последниве години не анализираа кои се причините за незадоволството и перманентниот пад на ...

Трилинг: Дали ветената милијарда на Мицкоски е изборна измама?

Поранешниот претседател на Собранието Никола Поповски во вечерашното издание на Трилинг вели „Процесот на усогласувањето на ветувањата, не очекувам да биде ...

Трилинг - Дали новиот спикер на Собранието, Африм Гаши го прекрши Уставот?

Зошто партијата ЗНАМ одлучи да биде дел од Владата предводена од Мицкоски и кој министерски места ќе ги водат? Кога може да се очекува промена на Уставот? Зошто ...

Трилинг со генерал Павле Арсовски

Програмските приоритети на знам ќе бидат делод програма на идната влада предводена од Христијан Мицкоски, но се уште немаме кпнечен догвор министерствата кои ќе ...

Стефан Андоновски во Трилинг

А кога сме кај новата влада и очекувањата од истата на планот на почитување на обврските кои произлегоа од Преспанскиот договор, во вечерашното издание на ...

Трилинг - Мирен трансфер на власта или институционална криза?

Подготвена ли е Коалиција за Европска иднина да делува опозициски? Дали обвинувањата од Ахмети, Тачи и Села за изборни нерегуларности се работи за ист изборен ...

Села: Во ДИК се прави изборен инжинеринг, Мицкоски прерано не праќа во опозиција

Лидерот на Алијансата на Албанците Зијадин Села за емисијата Трилинг вели дека со приговорите до ДИК се прави изборен инжинеринг од страна на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и ...