Новинар: Тим 24

Голема победа за Трамп - Врховниот суд на САД собори одлука на Врховниот суд на Колорадо во пресрет на „Супервторник“

Американскиот Врховен суд денеска ја собори одлуката на Врховниот суд на Колорадо со која на Доналд Трамп му беше забранета кандидатура за изборите поради ...

Ѓорчев за ТВ 24: Нема дилема дека двете најголеми партии ќе бидат сигурни учесници во вториот круг

Поранешниот амбасадор во емисијата 24 анализа рече дека самиот број на кандидати кои ги поддржуваат позиционите партии, зборува дека  - Важно е појавата на ...

Еленовски за ТВ 24: Имаме варијанта дека е можно и да се случи неизбор, поради неискористување на цензус

Поранешниот амбасадор Лазар Еленовски во емисијата 24 анализа рече дека досега се потврдило дека двете најголеми партии ги даваат двата кандидата во вториот круг, ...

Ружин за ТВ 24: Логично е дека еден од двајцата кандидати на двете најголеми политички партии ќе биде идниот претседател

Поранешниот амбасадор Нано Ружин во емисијата 24 анализа рече дека двете најголеми политички партии мора да истакнат свој кандидат зошто истекува времето. ...

Шехтански: Единствено обвинителството е надлежно повторно да ги отвори Хашките случаи

Во вечерашното гостување во емисијата ,,Аргумент"+ адвокатот Ванчо Шехтански како прв адвокат во Хаг за случај од Македонија, вели дека единствено надлежно за ...

Бензинот поскапува, дизелот со пониска цена

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 ден/лит, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување ...

Во Скопје 120 случаи на голема кашлица, утре ќе заседава Комисијата за заразни болести

Од почетокот на годината, заклучно со петок, 1 март, вкупно 120 случаи на голема кашлица се регистрирани на територија на Скопје, изјави денеска за МИА доктор Лулзиме ...

Демократски сојуз бара забрана на наркобизнисот во Македонија

Легализацијата на производство на канабис за медицински цели се злоупотребува, над 70 фирми произведуваат канабис без ефикасна контрола од државните институции и ...

Здружението на инжињери и професори енергетичари бараат да присуствуваат на утрешната седница на комисијата за економија

Здружението на инжињери на Македонија извести дека доставиле официјално барање за учество на инженери и професори енергетичари на утрешната собраниска комисија ...

Новиот член на ДИК Абдуш Демири даде свечена заклетва

Новоизбраниот член на Државната изборна комисија Абдуш Демири, со кого по неколку месеци се комплетираше составот на Комисијата, денеска во Собранието даде ...