Новинар: Тим 24

УХМР најавува локални поројни врнежи во ноќните часови, времето нестабилно и утре

До крајот на денот времето ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што информира УХМР, процесите локално, ...

Одбележана годишнината од убиството на петтемина струмички студенти

Пред споменикот на петтемина убиени струмички студенти-Борис Белев, Мирко Пецев, Ѓорѓи Јармов, Ѓорѓи Костуранов и Стево Топчев, беше одбележана 71 годишнина од ...

Општина Чаир распиша тендер за сувенири, украсни камења, дрвени привезоци

Општина Чаир, во време на криза, распиша тендер за сувенири, чаши, привезоци, украсни камења. објавениот тендер е за изработка на леени фигури ама само на албански ...

Извори од истрагата: Имало движење во сметките на Жан Митрев

Движење во сметките на кардиохирургот Жан Митрев била причината обвинителство да бара одземање на пасошот, поради опасност од бегство - дознава ТВ 24 од извори во ...

Бесими, Бектеши и Деспотовски: Нова ера во стратешките инвестиции на Владата, за прв пат целосно ќе произведуваме електричен автомобил e.GO

Владата на Република Северна Македонија, застапувана и претставувана од Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“, денеска ...

Илхан Ќучук на Твитер: Охридскиот договор 21 година е мирот и стабилноста во Северна Македонија

Известувачот за Северна Македонија, Илхан Ќучук, на својот Твтитер профил порача дека Македонија останува на Евроатлатскиот пат во мир и стабилност. - ...

Каде се гледаат младите во Македонија?

Кои се предизвиците и каде се гледаат младите во Македонија, беа клучни поенти на денешната средба на професорот Лазар Јовевски со млади од различен сектор, каде ...

КСОМ до владата: Итно да се одржи социјално економски совет

Конфедерацијата на синдикалните организации на Македонија (КСОМ) бара од Владата итно да се одржи седница на Социјално-економскиот совет.   Според КСОМ, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прославата за Рамковен е приватна забава на ДУИ

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка елита ...

Вучиќ, Ковачевски и Рама на 1 септември го отвораат саемот „Винска визија на Отворен Балкан“ во Белград

Во Белград од 1 до 4 септември 2022 година ќе се одржи првиот меѓународен саем за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ кој се организира под покровителство на ...