Новинар: Владимир Тевчев

Поврзаности и неодговорени прашања за двојното убиство?

Ова е последната снимка од велешкиот фризер Панче Жежовски. Надзорна камера на ресторан во центарот на градот го уловила како излегува од работилница за клучеви ...

Тешко пристапен терен, дупка од три метри и грозоморни траги од убиството на Панче Жежовски

За долг од 500 евра. Ова е, според истражните органи, причината за убиството на 74-годишниот фризер Панче Жежовски. Исчезнува од својот дом во месноста Весела Долина, ...

Фризерот од Велес, Панче Жежовски бил убиен за долг од 500 евра

Според истрагата фризерот од Велес, Панче Жежовски бил убиен за долг од 500 евра. Жителите на Велес не можат да поверуваат дека нивни сограѓани учествувале во вакво ...

Изчезнатиот велешанец Панче Жежовски е пронајден убиен во Велес, го убила истата група што ја убила и Вања Ѓорѓевска

Потрагата по 74годишниот Панче Жежовски, фризер од Велес кој бил и кандидат за градоначалник и советник на Велес заврши трагично. Пронајден е мртов во близина на ...

Се разгорува битката за спас или за пропаст на Фени

Еден грчки бизнисмен, една домашна компанија или некој трет. Кој ќе го купи кавадаречки Еуроникел на лицитацијата, која е закажана за идниот ...

Некогашниот гигант Фени, сегашен кавадаречки Еуроникел на продажба - преку лицитација за 38 милиони евра

Се продава кавадаречки Еуроникел. Згради, машини, трафостаници, целиот имот на поранешно ФЕНИ е на лицитација. Го продава банка, од која сопственикот на овој ...

Од денеска се враќа евтината дневна тарифа на струјата за домаќинствата

Струјата од 1 јануари нема да поскапи, тврди премиерот Димитар Ковачевски. Зголемената цена по која ЕСМ ќе му продава струја на универзалниот снабдувач ЕВХ Хоум е ...

Од утре стартува дневната евтина тарифа на струјата

Се навестува ли поскапа струја за граѓаните од Нова година? Државните електрани му понудија на универзалниот снабдувач ЕВН хоум седум и пол проценти поскапа ...

Антикризни мерки за подобар живот или за популизам?!

Новиот пакет антикризни мерки повторно ги подели пензионерите. За едни е добар, за други популистички пред избори. Од Сојузот на пензионери ја поздравуваат ...

Марков за ТВ 24: Мостот на Црна река ќе биде саниран најмногу за еден месец

Железничкиот сообраќај до Грција ќе се врати околу нова година. Тогаш ќе заврши санацијата на оштетениот мост на реката Црна, кај Стоби, кој попушти минатиот месец, ...