Новинар: Маја Крстиќ

Жртви на љубовта

Наспроти позадината на општествените востанија и класните борби во Италија непосредно пред Првата светска војна, се испреплетуваат две страсни љубовни приказни ...

Предвременото созревање на Сабрина Ривас

На мексиканско-гватемалската граница, двајца тинејџерки Сабина и Јовани, и двајцата од Хондурас, случајно се среќаваат повторно по неколку години. Таа планира да ...

Злото не мирува

Татко и ќерка наидуваат на необјасниви појави и застрашувачки визии во нивниот нов дом.

Место на Карибите

Романса ги обзема гостите на живописниот карипски остров Роатан, но нивното проблематично минато на неговите гости се заканува да ги открие нивните тајни желби.

Фин пакет

Необичен професионален крадец, неговиот најдобар пријател хомосексуалец, згоден заложник, неколку насилници во потрага по мистериозен пакет што секој го ...

Анџелина Манго победи на Сан Ремо и ќе ја претставува Италија на Песна на Евровизија

Анџелина Манго победи на 74. издание на Сан Ремо и ќе ја претставува Италија на Песна на Евровизијата во Малме, Шведска во мај. Таа освои најмногу гласови од сите ...

Четврта вечер на Сан Ремо пред големото финале, принцот Алберт ненајавено дојде на фестивалот

На четвртата вечер на музичкиот фестивал Сан Ремо како специјален гостин се појави и принцот Алберт кој седеше во почесната ложа во салата Аристон. Познат како ...

Холувудската ѕвезда Расел Кроу со спектакуларен настап на Сан Ремо

Вториот специјален гостин беше актерот Расел Кроу кој настапи на сцената заедно со неговиот бенд  “Russell Crowe & The Gentlemen Barbers”. - Лудо место. Мојот прв албум ...

Ерос Рамацоти прослави 40 години музичка кариера на сцената на Сан Ремо

Третата вечер на музичкиот фестивал Сан Ремо ја донесе втората група од 15 изведувачи кои ќе се борат за пласман  во финалето. Тие беа најавени од нивните ...

Шоу на Џон Траволта на втората вечер на Сан Ремо

По 18 години, холивудската ѕвезда за врати на сцената на Само Ремо. Во 2006 година, тој заедно со Илари Бласи Викторија Кабело беше еден од презентерите на фестивалот. ...