Телевизија 24

Ударни вести

Македонија

Најнови вести


 Од досега обработените податоци, градоначалници се избрани во 34 општини. Од нив, во 22 општини новите градоначалници се од ВМРО-ДПМНЕ, во девет општини се на СДСМ, а во три општини најмногу гласови освоиле канд...

Економија

Најнови вести


Еуроимпекс, генерален увозник за Брендот Opel во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија им понудува на своите клиенти -15% на системот за сопирање.  

„Не се плашам да се движам напред...

Свет

Најнови вести


Едно лице е убиено, а седум други се повредени во пукање на Универзитетот Грамблинг во Луизијана. Тоа е втор таков фатален инцидент во кампусот за помалку од една недела, соопшти универзитетот.

Еден од повреде...

Спорт

Најнови вести


Шпанската тенисерка Пaула Бадоса синоќа ја победи Белорусинката Викторија Азаренка во финалето на турнирот во Индијан Велс со 2-1, по сетови  7:6 (7:5); 2:6 и 7:6 (7:2).

Дваесет и тригодишната Бадоса стан...

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Култура

Најнови вести


Изложбата „Raffaelo: Opera Omnia“ од утре ќе биде отворена за посетители во Археолошкиот музеј. Македонската јавност од вторник до недела, од 10 до 18 часот, ќе има можност да погледне 14 дела од најпознат...


Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас рече дека нема да се откаже од обидот да ја освои титулата во Формула 1 шампионатот, сè додека постојат и теоретски шанси за такво нешто.

Во исто време, Ботас призна д...


Во окупирана Франција; Лебрак води војна меѓу две ривалски банди, но девојката која му се допаѓа, која е Еврејка, е во опасност да биде откриена од локалните нацистички симпатизери. Лебрац и селото сега мора да одгово...


Животот на Екатерина Втора е една неверојатна сага, чија живописна биографија содржи многу интересни детали.

Екатерина Втора е ќерка на осиромашен пруски кнез, која се мажи за идниот руски цар, Петар Трети, но...