Телевизија 24

Македонија

Најнови вести


Од партијата Интегра соопштија дека сметаат дека вината за недобивањето датум за преговори не е кај земјите членки на Унијата, туку единствено кај власта. Од Интегра бараат да се стави мораториум на Преспанскиот догов...

Економија

Најнови вести


Бројот на вработени мажи во Република Северна Македонија е повисок за над 150 илјади во однос на вработените жени, додека жените учествуваат со поголем процент во неактивното население. Само 2,6 проценти од жените се ...

Свет

Најнови вести


Австралиската авиокомпанија „Квантас“ успешно го заврши најдолгиот непрекинат лет од Њујорк до Сиднеј превезувајќи 50 патници и членови на екипажот.

– Пробниот лет од 16.200 километри траеше ...

Спорт

Најнови вести


Поразот од Струга Трим Лум, кој го смести Работнички на последното место на прволигашката табела во фудбалската Прва лига, доведе до разделба на клубот со тренерот Александар Влахо.

Влахо како морален чин пону...

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Култура

Најнови вести


Во Театар Комедија вечер од 20 часот премиерно ќе биде изведена претставата „Скандал“ во режија на Роберт Ристов и во продукција на „Театар провокација“.

-„Театар провокација&ldqu...

Слобода на медиуми

Најнови вести


Новинарите се суштински дел од темелите на секое демократско општество и тие честопати се соочуваат со одмазда само поради вршењето на својата работа, додека злосторствата против нив остануваат неказнети. Неказнивност...


Каде после ова? Кој пат да го фаќа Македонија во надворешната, а што да прави со себеси при внатрешната политика? Историски застој, продолжение на сагата, сизифови маки со каменот кој одблиску доаѓа (или, пак, не?) и ...


Претставници на Формула 1 и на „Хард рок“ стадионот во Мајами, како промотор на овој проект, начелно склучиле договор за одржување на долго најавуваната трка во овој град, почнувајќи од сезоната 2021.

...

Пријателството на двете деца 12-годишните Тур и Ламберт има нов предизвик. Тоа е еврејското девојче Марта која се крие од Германците и му верува на Тур, бидејќи неговиот татко е член на движењето за отпор, а таткото н...


Серијата комично го прикажува споделениот живот на три парови: млад човек кој штотуку го започнува животот под ист покрив, средовечен човек кој е во „криза на средовечните“ и зрел човек кој веќе 45 години ...