27.12.2017 - 11:51
Пред дваесетина години Кејт Фишер беше успешна австралиска манекенка, денес  го променила името, се вика Ципора Малка и едвај...
26.12.2017 - 11:25
Белгијците јадат најмногу, Французите најмногу време поминуваат на трпеза, Литванците најмногу пијат, а најмногу пушачи во ЕУ има меѓу Грците, покажа...
23.12.2017 - 15:48
Основачот на компанијата „Space x“  Тесла Илон Маск го претстави првиот автомобил кој ќе биде испратен на Марс во рамки на ракетaта  „...
23.12.2017 - 14:59
На почетокот на 2018 година ќе има околу 7,6 милијарди луѓе во светот, објави во петокот германскиот Институт за светско население. Институтот...
21.12.2017 - 18:51
Старо неколку милиони години, полно со мистерии е Преспанското Езеро.Никогаш недоистражено и по 5 години ги обновува тврдењата на поединци дека токму...
20.12.2017 - 12:32
Престолонаследникот на Саудиска Арабија, Мохамед Бин Салман, ја купи најскапата куќа на светот за 300 милиони долари и покрај тоа што се залага за...
17.12.2017 - 14:48
Тројца нови членови американски, јапонски и руски астронаут денеска полетаа од Казахстан кон Меѓународната вселенска станица. Командантот Антон...
17.12.2017 - 14:42
Египетските власти повторно ја отворија древната библиотека во манастирот Света Катарина, што се наоѓа во јужниот дел на Синај. Библиотеката во...