04.01.2018 - 12:10
Изградбата на најдолгиот мост на светот се одвива според планот и таа е при крај, откако беше инсталиран и тестиран системот за осветлување,...
04.01.2018 - 09:27
Бразилски еколози се обидуваат да ги откријат причините за смртта на 80 сиви делфини изминатиов месец во заливот Сепатиба, што се наоѓа на околу 70...
03.01.2018 - 14:08
Ирскиот фудбалер Кевин О`Конор (22), инаку дефанзивец во англискиот второлигаш Престон, освои милион евра на  новогодишна лотарија. О`Конор...
30.12.2017 - 17:40
Втора шанса за Мараја Кери. Американската музичка дива Мараја Кери одлучи 2017 година да не ја заврши без успех, па најави дека повторно ќе има свој...
28.12.2017 - 12:29
На височина од 230 метри во Кина е отворен најдолгиот стаклен мост на светот.  Првите кои стапнале над кинеската провинција Хебеи се укочиле од...
27.12.2017 - 11:51
Пред дваесетина години Кејт Фишер беше успешна австралиска манекенка, денес  го променила името, се вика Ципора Малка и едвај...
26.12.2017 - 11:25
Белгијците јадат најмногу, Французите најмногу време поминуваат на трпеза, Литванците најмногу пијат, а најмногу пушачи во ЕУ има меѓу Грците, покажа...
23.12.2017 - 15:48
Основачот на компанијата „Space x“  Тесла Илон Маск го претстави првиот автомобил кој ќе биде испратен на Марс во рамки на ракетaта  „...