12.12.2017 - 14:30
Американски војник, кој пред повеќе од половина век дезертирал во Северна Кореја и таму останал речиси 40 години, почина во Јапонија на 77-годишна...
07.12.2017 - 18:33
Доколку сакате поразлична забава пред големата вечерна прославата за новата година, ние имаме одличен предлог за вас! Во комплексот Mакедонско село...
05.12.2017 - 12:55
Нетфликс соопшти дека последната шеста сезона од ТВ серијата „Куќа од карти" ќе се снима следната година, но без главната ѕвезда - Кевин Спејси, кој...
02.12.2017 - 13:00
Во САД е родено првото бебе од трансплантирана матка, соопшти болницата во Тексас во која е родено бебето. Жената, која е родена без матка, се породи...
01.12.2017 - 11:18
Астероид 3200 Фаетон наскоро ќе пролета на нашата планета доволно блиску што Центарот за помали планети Меѓународната унија на астрономи го...
30.11.2017 - 13:58
Секоја година милиони туристи доаѓаат во Њујорк за да ја дочекаат Новата година, a една од причините е волшебниот изглед на овој град за време на...
30.11.2017 - 10:49
Германскиот град Нердлинген, во  Баварија, за првпат се споменува во деветтиот век, и изграден е во кратер на вулкан широк 26 кiлометри. Но,...
29.11.2017 - 14:25
Истражувачи од Универзитетот Нортвестерн и од националната лабораторија Аргон од Чикаго, со употреба на современа технологија се обидуваат да „ја...