Емисии

29.12.2017 - 19:49
Тема: Дали сме подготвени за да живееме одржливо во Македонија? Гости: Елена Николовска - НВО „Еко-свест“; Филип Нелкоски и Снежана Домазатовска од Иницијативатата „На точак“
29.12.2017 - 18:20
Тема: Најпозитивни и најнегативни настани и лица за 2017-та во Македонија
29.12.2017 - 16:21
Тема: Превенција на генитални болести Гостин: асс. д-р Викторија Јовановска, спец. гинеколог акушер
29.12.2017 - 14:19
Тема: Што ја одбележа 2017 година - Што ве направи посреќни, а што потажни? Какви ви се очекувањата за новата 2018?
29.12.2017 - 12:57
Тема: Што ја одбележа 2017 година - Што ве направи посреќни, а што потажни? Какви ви се очекувањата за новата 2018?
29.12.2017 - 12:57
Гостин: Николче Мицевски, музичар и композитор
29.12.2017 - 12:57
Гостин: Раул Гонзалез - тренер на РК Вардар и македонската ракометна репрезентација
29.12.2017 - 12:57
Гостин: д-р Александар Мицковски, уролог, Санте Плус Хоспитал
28.12.2017 - 22:14
Непознат за јавноста, но познат за обвинителската фела. Кој е новиот јавен обвинител? Некои го фалат, други го спорат - дека бил близок до власта. Дали Македонија доби професионален гонител на криминалци? За предизвиците во обвинителство, за СЈО, „Крвавиот четврток“, „Монструм“, „Диво насеље“ – се само дел од случаите кои јавноста будно ги следи. Во Телевизија 24 ексклузивно интервју со новиот јавен обвинител - Љубомир Јовески.
28.12.2017 - 19:55
Тема: 25 години заложби на УСАИД во полето на економскиот развој во Македонија Гости: Татјана Марковска - претставничка од секторот за Економски развој на УСАИД Македонија, Горан Дамовски - Агробизнис тим-лидер на УСАИД - проект за регионален економски развој, Мирјана Македонска - директорка на проектот на УСАИД за развој на деловникот еко-систем
28.12.2017 - 19:03
Тема: Зијадин Села ја напушти Владата предводена од премиерот Зоран Заев
28.12.2017 - 19:01
Тема: Замастување на црниот дроб Гостин: м-р фарм Билјана Божиновска - менаџер на аптеките ДНА АННИ ФАРМ