Емисии

19.10.2017 - 22:50
Кандидатите за градоначалници на Кавадарци – Митко Јанчев од ВМРО-ДПМНЕ и Бетиане Китев од СДСМ, во 24 анализа на тв дуел. Митко Јанчев влегува во вториот круг со скоро 600 гласа разлика пред Бетиане Китев. Сепак, советничката листа е во корист на СДСМ 9:8 наспроти ВМРО-ДПМНЕ.
19.10.2017 - 19:56
Тема: МРВ чека допис од грчките власти за да почне екстрадиција на Грујевски и Бошковски
19.10.2017 - 19:54
Екстрадицијата на обвинетите – пресвртница за најголемата афера?
19.10.2017 - 19:52
Гостин: д-р Елена Арсова, психолог
19.10.2017 - 19:51
Гости: Тошо Мицевски, коосновач на платформата Teachhoot и Игор Богданоски, регистриран тутор на платформата за математика, физика и машински предмети
19.10.2017 - 19:49
Гостин: Горица Штерјова, лидери на младината за општеството ЛМО Штип
19.10.2017 - 19:46
Гостин: Светлана Јовановска - Трајкоска
19.10.2017 - 19:20
Тема: Балансирана исхрана за здрав живот. Гостин: Марина Релушкоска-дипл. нутриционист од компанијата Виталиа.
19.10.2017 - 03:05
Тема: Четири притвори за напаѓачите на Села, синот на Мијалков на распит во полиција
19.10.2017 - 02:24
Раскопани улици и тротоари, проблеми со водовод, а во некои населени места и со канализација. Темелковски или Тaрчуловски – кој ќе ги решава проблемите на жителите во општина Кисела Вода? СДСМ го освои Советот во општината, а води и во трката за градоначалник. Дебата со кандидатот за градоначалник на Кисела вода, Филип Темелковски од СДСМ
18.10.2017 - 17:49
Тема: МВР го реши случајот со напaдот врз екс-градоначалникот на Карпош, Јакимовски
18.10.2017 - 16:18
Тема: Ин витро после 40-тата Гостин: д-р Владимир Трајковски - спец. гинеколог акушер