12.12.2017 - 10:54
Поларни студови се регистрирани во турската област Анадолија, со температури до минус 26,3 Целзиусови степени. Во градот Ерзурум биле забележани...
09.12.2017 - 17:05
Заменик помошник државниот секретар на САД, Хојт Брајан Ји ги отфрли наводите на некои медиуми дека ќе биде нов американски амбасадор во Македонија....
09.12.2017 - 17:03
Постојат реални и позитивни очекувања во скоро време да се најде решение за отвореното прашања околу спорот со името доколку земјата  се откаже...
09.12.2017 - 14:47
Прашањето за името меѓу Македонија и Грција мораме да го решиме. Мора да се обединиме и да и помогнеме на Европската комисија да му помогне на...
09.12.2017 - 13:18
Еден од главните интереси на САД во Западен Балкан е да им се помогне на земјите од регионот да се интегрираат со останатиот дел од Европа и да...
09.12.2017 - 09:26
Српскиот претседателот Александар Вучиќ денеска во Белград ќе се сретне со премиерите на Грција, Алексис Ципрас, на Бугарија, Бојко Борисов и на...
05.12.2017 - 09:49
Хрватската санитарна инспекција забрани увоз на шест пратки со кондиторски производи од Босна и Херцеговина и од Србија, поради наводно преголемо...
04.12.2017 - 11:40
Малтешката полиција уапсила осум осомничени за убиството на новинарката Дафне Каруана Галиција, соопшти премиерот на Малта, Џозеф Мускат. Апсењата се...