22.12.2017 - 09:24
Бомба експлодира рано изутринава во Апелацискиот суд во Атина, предизвикувајќи сериозни оштетувања на зградата и на неколку околни објекти, но не и...
20.12.2017 - 09:40
Грчкиот парламент го усвои буџетот на грција за 2018 година, кој предвидува продолжување на мерките за штедење и по истекот на третата програма за...
18.12.2017 - 17:34
Повредени пратеници, десетина уапсени лица, употреба на солзавец и димни бомби, ова е епилогот од денесшниот избор на привремене јавен обвинител на...
16.12.2017 - 15:47
Силниот ветер во Дубрвник на плажата Бања исфрли експлозивна направа. По направена проверка од страна на полицијата е утврдено дека  станува...
16.12.2017 - 12:00
Против шест пензионирани офицери на поранешна ЈНА осомничени за рекетирање на Бански двори во 1991 година, покрената е истрага, соопшти загребското...
15.12.2017 - 12:39
Божикни бонуси почнуваат да се распределуваат за над еден милион домаќинства во Грција, односно за околу 30 отсто од населението. Министерството за...
15.12.2017 - 12:33
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека Европската унија во март следната година  ќе ги укине визите за граѓаните на Косово. Исто така,...
15.12.2017 - 12:27
Првото вештачко срце во овој регион е вградено во институтот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“ во Србија. Како што објавија „Новости“, зафатот бил...