14.01.2018 - 11:18
Грчкиот алтернативен министер за надворешни работи задолжен за европски прашања и меѓународни економски односи, Јоргос Катругалос вели дека можното...
12.01.2018 - 14:11
Никој нема да влезе во Унијата до крајот на мојот мандат - порача претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер . Претседателот на Бугарија...
12.01.2018 - 10:57
Грција денеска е погодена од штрајкови во бројни јавни служби во знак на протест против реформите на Законот за штрајк што ги бараат меѓународните...
11.01.2018 - 10:15
Четиристотини и десет тони експлозив се запленети на брод на островот Крит, јавија грчки медиуми. Контејнерите со експлозиви се пронајдени на брод...
10.01.2018 - 18:59
Грчката крајбрежната стража денеска конфискуваа брод, кој носел материјали за изработка на експлозив и уапсени се осум членови на екипажот, соопшти...
10.01.2018 - 18:16
Претседателството на владејачката Српска напредна партија (СНС) вечерва одржува седница на која главна тема се претстојните избори за органите на...
10.01.2018 - 15:04
Аеродромот во Софија беше евакуиран по лажна дојава за поставена бомба. Евакуацијата на патници ја нареди бугарското Министерство за внатрешни работи...
10.01.2018 - 12:24
Србија годинава ќе добие нов државен празник - Ден на Св.Кирил и Методиј. Овој празник, доколку предлогот биде усвоен од Владата, ќе се одбележува на...