16.01.2018 - 13:19
Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека за државата, актот на убиството на Оливер Ивановиќ е терористички чин. „Овој акт за Србија е...
16.01.2018 - 11:28
Делегацијата на Белград го напушти техничкиот дијалог и се враќа во Србија поради убиството на лидерот на партијата Граѓанска иницијатива „Србија,...
16.01.2018 - 10:28
Лидерот на романската владејачка Социјалдемократска партија (ПСД), Ливиу Драгнеа најави дека денеска на состанок на партискиот Централен комитет ќе...
16.01.2018 - 10:13
Непознат напаѓач утрово во Косовска Митровица го уби лидерот на партијата Граѓанска иницијатива „Србија, демократија, правда“ (СДП), Оливер Ивановиќ...
14.01.2018 - 11:18
Грчкиот алтернативен министер за надворешни работи задолжен за европски прашања и меѓународни економски односи, Јоргос Катругалос вели дека можното...
12.01.2018 - 14:11
Никој нема да влезе во Унијата до крајот на мојот мандат - порача претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер . Претседателот на Бугарија...
12.01.2018 - 10:57
Грција денеска е погодена од штрајкови во бројни јавни служби во знак на протест против реформите на Законот за штрајк што ги бараат меѓународните...
11.01.2018 - 10:15
Четиристотини и десет тони експлозив се запленети на брод на островот Крит, јавија грчки медиуми. Контејнерите со експлозиви се пронајдени на брод...