15.03.2018 - 12:02
Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија Вес Мичел, денеска е во Атина на средби со грчки владини претставници.Според најавата...
15.03.2018 - 09:46
Најмалку 11 мигранти, меѓу кои и едно бебе и трудница, се повредени минатата ноќ при судири со полицијата во бегалски камп на грчкиот остров Лезбос....
15.03.2018 - 09:31
Словенечкиот премиер Миро Церар доцна синоќа поснесе оставка на функцијата, само неколку часа откако Врховниот суд на Словенија го поништи...
14.03.2018 - 09:20
  Српска листа потврди дека не го менува ставот и дека нејзините десет пратеници во косовскиот парламент нема да го гласаат договорот за...
13.03.2018 - 09:53
Најмалку 13 луѓе загинаа откако автобус се запали откако удри во камион, јави турската новинска агенција Анадолија. Автобусот удрил во камион, кој...
13.03.2018 - 09:37
Во малиот град Хрватска Костојница прогласена е вонредна состојба поради излевањето на реката Уна, што предизвика поплава во местото. Во Карловац...
13.03.2018 - 09:28
Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг. Тој посочи...
12.03.2018 - 17:35
Точно пред 15 години, на 12 март 2003 година, беше извршен атентат врз Зоран Ѓинѓиќ, кој беше првиот демократски избран премиер на српската влада....