12.01.2018 - 21:20
Откако беше објавено дека е постигнат начелен договор за нова широка коалиција во Германија - лидерот на германските Социјалдемократи, Мартин Шулц...
12.01.2018 - 21:16
Хрватска и Словенија се многу близу до решение за граничниот спор, независно од впечатокот што постои во јавноста околу ова прашање, изјави...
12.01.2018 - 19:10
Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради силната снежна бура која ја зафати државата. Дел од патниците биле...
12.01.2018 - 19:08
Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На...
12.01.2018 - 19:04
  Главниот одбор на социјалдемократската партија на Германија со големо мнозинство гласови, го одобри учеството на партијата во нова широка...
12.01.2018 - 18:26
Американскиот претседател не негира дека за време на состанокот посветен на имиграцијата изнел некои тешки зборови кон дел од земјите од африканскиот...
12.01.2018 - 18:19
Конзервативците на германската канцеларка Ангела Меркел и социјалдемократите на Мартин Шулц утрово постигнале начелен договор за формирање на новата...
12.01.2018 - 14:54
Голем пожар ја затвори железничката станица во британскиот град  Нотингем. Огнени јазици се закануваат од покривот на зградата и брзо се...