15.01.2018 - 09:33
Турските власти воведоа воена состојба во реонот долж границата со Сирија. Армиските сили се ставени на степен на борбена готовност, а на цивилите им...
14.01.2018 - 17:21
Лажен аларм за ракетен напад предизвика паника меѓу жителите на Хаваи. Голем Дел од нив добиле телефонска порака со предупртедување дека следува...
14.01.2018 - 16:24
Најмалку две лица загинаа, десетици се повредени, а 17 се сметаат за исчезнати во земјотресот со јачина од 7,1 степен по Рихтеровата скала, кој...
14.01.2018 - 11:08
Лажен аларм за опасност од ракетен напад предизвика синоќа паника меѓу жителите на Хавајските Острови. Засега не е целосно јасно како дошло до...
14.01.2018 - 11:05
САД не успеаја да го уништат нуклеарниот договор меѓу Техеран и шесте светски сили, што претставува „долгорочна победа за Иран“, изјави иранскиот...
14.01.2018 - 11:02
Најмалку осум лица загинаа, а околу 50 други се повредени, при пожар што избувна минатата ноќ во двокатана зграда во градот Виља Нова да Раиња во...
13.01.2018 - 11:13
Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните власти....
12.01.2018 - 21:25
Амбасадорот на САД во Панама Џон Фили поднесе оставка, посочувајќи дека чувствува дека повеќе не е подготвен да му служи на американскиот претседател...