19.01.2018 - 09:29
Едно бебе загина, а 17 лица се повредени откако маж со неговиот автомобил влета во пешаци на тротоар во близина на плажата Копакабана во Рио де...
18.01.2018 - 13:20
Контроверзната книга против американскиот претседател,  ќе биде адаптирана во ТВ серија. Книгата на  новинарот Мајкл Вулф насловена „оган и...
18.01.2018 - 11:12
Пожар што избил во автобус во Казахстан денеска однел 52 животи, соопшти казахстанското Министерство за внатрешни работи. Трагичната несреќа се...
18.01.2018 - 09:32
Американскиот претседател Доналд Трамп ги додели наградите за лажни вести. Првата „награда“ ја доби колумнистот на весникот „Њујорк тајмс“,...
17.01.2018 - 17:40
Вредноста на криптовалутите непредвидлива..Биткоинтот преполовен и со најниска вредност досега. Откако во средината на декември достигна рекордно...
17.01.2018 - 12:25
Поранешен агент на ЦИА, Џери Чун Шинли, е уапсен синоќа на аеродромот во Њујорк поради сомнение дека незаконски давал тајни информации. Според...
17.01.2018 - 12:19
Сецеонистичките каталонски партии Заедно за Каталонија и Каталонската републиканска левица се договорија да го поддржат поранешниот лидер Карлес...
17.01.2018 - 10:45
Владата на чешкиот премиер Андреј Бабиш денеска поднесе оставка, откако вчера не ја доби довербата на Парламентот на Чешка. Како што се посочува во...