20.01.2018 - 14:45
Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување полетал од аеродромот Гетвик кон Маурициус, бидејќи пилотот сакал пијан да управува со леталото....
20.01.2018 - 11:51
Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е оптимист дека Социјалдемократската партија на Германија ќе одобри почеток на официјални коалициски...
20.01.2018 - 11:47
Најмалку 11 лица загинаа, а 44 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во провинцијата Eскишехир, во централна Tурција. Локалните...
19.01.2018 - 10:49
Најмалку 10 лица загинаа во снежната бура што зафати неколку региони во јужниот дел на САД. Најмалку четири смртни случаи се регистрирани во...
19.01.2018 - 09:33
Истакнатиот опозициски лидер од Зимбабве, Рој Бенет, загина при пад на хеликоптер во Ново Мексико, соопшти синоќа неговата политичка партија. „Во...
19.01.2018 - 09:29
Едно бебе загина, а 17 лица се повредени откако маж со неговиот автомобил влета во пешаци на тротоар во близина на плажата Копакабана во Рио де...
18.01.2018 - 13:20
Контроверзната книга против американскиот претседател,  ќе биде адаптирана во ТВ серија. Книгата на  новинарот Мајкл Вулф насловена „оган и...
18.01.2018 - 11:12
Пожар што избил во автобус во Казахстан денеска однел 52 животи, соопшти казахстанското Министерство за внатрешни работи. Трагичната несреќа се...