16.12.2017 - 15:23
Палестина истрела ракета кон Израел, но погоди станбена зграда во појасот Газа. Ова е 16-ти проектил истрелан кон Израел откако започнаа немирите...
16.12.2017 - 15:21
Јапонија предвидува рекорден буџет за одбрана за следната буџетска година, за да ја зајакне противракетната заштита пред заканите од севернокорејски...
16.12.2017 - 15:06
Јапонија предвидува рекорден буџет за одбрана за следната буџетска година, за да ја зајакне противракетната заштита пред заканите од севернокорејски...
16.12.2017 - 15:04
Две лица загинаа во силниот земјотрес, со интензитет од 6,5 степени, според Рихтеровата скала, што го погоди индонезискиот остров Јава. Земјотресот...
16.12.2017 - 14:47
Милијардерот и филантроп од Торонто, Бари Шерман и неговата сопруга Хани пронајдени се мртви во нивниот дом. Канадската полиција соопшти дека...
16.12.2017 - 12:03
САД предвидуваат Ѕидот на плачот во Источен Ерусалим да остане во Израел во согласност со евентуалниот мировен договор со Палестинците, изјави...
15.12.2017 - 20:47
Неколкумина загинаа во силниот земјотрес, со интензитет од 6,5 степени, според Рихтеровата скала, што денеска го погоди индонезискиот остров Јава....
15.12.2017 - 13:43
Повеќе од една третина од вработените на американското Министерство за внатрешни работи биле подложени на некаков вид на некаков вид на малтретирање...