02.08.2012 - 10:37
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на петтииот ден:   Веслање – двоец (жени): 1. Велика Британија (Хелен Гловер –Хетер Стенинг)...
01.08.2012 - 11:50
Осум спортистки во Бадминтон од Кина, Јужна Кореја и Индонезија се обвинети денеска за повреда на фер-плејот и неспортско однесување, откако...
01.08.2012 - 09:31
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на 4 ден:   Кајак на диви води – Ц1 (мажи): 1. Тони Естанже (Франција) 2. Сидерис Тасиадис (...
01.08.2012 - 08:39
Американскиот пливач Мајкл Фелпс од синоќа е најуспешниот спортист на Олимписките игри откако на пливачките натпревари освои два медала и со вкупно...
31.07.2012 - 11:55
Успехот на младата кинеска пливачка Шивен Је на Олимписките игри во Лондон ја разбранува јавноста ширум светот и кај многумина предизвика сомнеж дека...
31.07.2012 - 10:31
Од Лондон уште една опомена до спортистите дека нема толеранција за расизмот на спортските терени.    Фудбалерот на Швајцарската...
31.07.2012 - 10:26
15-годишната пливачка од Литванија Рута Меилутите е новата пливачка сензација. Таа синоќа победи на трката на 100 метри пеперутка во Акватик центарот...
31.07.2012 - 09:42
Освојувачи на медали на третиот ден на Игрите во Лондон:   Скокови – синхроно 10 метри – платформа (мажи): 1. Кина (Јуан Цао – Јанкуан Жанг) 2....