20.12.2017 - 20:54
И Металург не остана без признание денеска и тоа благодарение на Халил Јагањац. 19-годишниот лев бек го препознаа од ЕХФ и го сместија меѓу шесте...
20.12.2017 - 20:52
Капитенот на РК Вардар, Стојанче Стоилов  е избран за најдобар спортист за 2017-та од Сојузот на спортови на Град Скопје. Покрај Стоилов, Арпад...
19.12.2017 - 19:40
Во организација на Спортското радио 90.3 фм, од утре до недела ќе се одржува јубилејниот 25-ти „Турнирот во мал фудбал на медиумите 2017“.   По...
19.12.2017 - 12:42
Сојузот на спортови на град Скопје ги прогласи најдобрите за 2017 година, а во изборот доминираше Вардар. Во категоријата најдобар спортист сениор...
19.12.2017 - 10:36
Лос Анџелес Лејкерс вчера имаше посебна, свечена вечер, бидејќи повлечени од употреба беа двата дреса кои во кариерата ги носеше Коби Брајант, број...
19.12.2017 - 10:20
На 77-годишна возраст вчера почина познатиот македонски автомобилски новинар Томислав Биљарац – Томби, основач на ревијата „Авто Плус“. Томби беше...
18.12.2017 - 20:20
Хрватскиот ракометен репрезентативец Игор Карачиќ потврди дека и следната сезона останува дел од македонскиот и актуелен шампион Вардар. ...
18.12.2017 - 20:17
Дел од македонската ракометна репрезентација денеска ги почна подготовките за претстојното Европско првенство во Хрватска во јануари 2018. Иако...