15.12.2017 - 18:44
Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Роналдињо ќе се бори да влезе во Сенатот во родниот Бразил идната година. Поранешниот репрезентативец...
14.12.2017 - 10:54
Лидерот на Запад, Хјустон продолжува да реди победи. 11—та едноподруго, овој пат над Шарлот со 108-96. Пресуден момент беше финишот на првата и...
14.12.2017 - 10:52
Реал Мадрид и Гремио ќе играат во големото финале на Светското клупско фудбалско првенство во Абу Даби. „Кралскиот“ клуб во полуфиналето ја совлада...
14.12.2017 - 10:50
Норвешка ја совлада Русија во последниот четвртфинален натпревар на Светското првенство за жени во Германија. Бранителот на титулата ја декласира „...
14.12.2017 - 10:48
Ракометарите на Вардар во Словенија го совладаа домаќинот Горење Велење со 30-24 во рамките на СЕХА лигата. За Европскиот шампион ова беше 11-та...
13.12.2017 - 20:29
Во одложениот меч од домашното фудбалско првенство , Вардар минимално со 1-0 триумфираше против градскиот ривал Работнички и се зацврсти на второто...
12.12.2017 - 21:45
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром забележаа очекувана победа на гостувањето кај Кожув во последниот меч од 9.коло на Првата македонска лига. На...
12.12.2017 - 18:58
Македонската одбојкарска репрезентација во новата сезона од Европската лига за противници во групата ги доби Австрија, Летонија и Косово. Од овие...