20.06.2017 - 09:12
Познатиот словенечки глумец Гашпер Тич (44) е пронајден убиен во неговиот стан во центарот на Љубљана, јавија љубљанските медиуми. За убиството е...
17.06.2017 - 11:51
Американскиот режисер Џон Ејвилдсен, добитникот на Оскар за режирање на филмот „Роки“, почина на 81- годишна возраст, јавија американските медиуми....
15.06.2017 - 08:39
Списанието Форбс објави листа на 100 најбогати ѕвезди во 2017 година.  Предвид ги земале сите тие кои спаѓаат под категоријата „celebrity” т.е....
10.06.2017 - 17:57
Американскиот глумец Адам Вест, добро познат по главната улога во првите екранизирани верзии на приказната за Бетмен емитувани во текот на 60-те...
02.06.2017 - 10:41
На патот Чачак – Белград, се движело возило со марка „Мерцедес“ со кој управувал Вичентије Савиќ (67). Нешто подоцна истото излетало од патот. Во...
29.05.2017 - 09:45
Едно од најголемите светски музички имиња, Стинг, на 15 октомври годинава ќе одржи концерт во Скопје во арената „Борис Трајковски“. Концертот се...
28.05.2017 - 22:02
Шведската, сатира за светот на уметноста „Плоштадот” вечерва ја освои главната награда на Канскиот филмски фестивал, Златната палма.   Софија...
28.05.2017 - 10:58
Познатиот рок музичар Грег Алман почина денеска на 69-годишна возраст во својот дом во градот Савана, во американската држава Џорџија, соопшти...