04.07.2017 - 09:46
Американската глумица Стиви Рајан (33) почина откако, како што пишуваат американските медиуми, извршила самоубиство. Полицијата во Лос Анџелес...
03.07.2017 - 09:32
Американскиот актер Роберт Дауни Џуниор, кој последниве неколку години е најпознат по својата улога на супер-херојот Ајронмен (Железниот Човек) во...
20.06.2017 - 09:12
Познатиот словенечки глумец Гашпер Тич (44) е пронајден убиен во неговиот стан во центарот на Љубљана, јавија љубљанските медиуми. За убиството е...
17.06.2017 - 11:51
Американскиот режисер Џон Ејвилдсен, добитникот на Оскар за режирање на филмот „Роки“, почина на 81- годишна возраст, јавија американските медиуми....
15.06.2017 - 08:39
Списанието Форбс објави листа на 100 најбогати ѕвезди во 2017 година.  Предвид ги земале сите тие кои спаѓаат под категоријата „celebrity” т.е....
10.06.2017 - 17:57
Американскиот глумец Адам Вест, добро познат по главната улога во првите екранизирани верзии на приказната за Бетмен емитувани во текот на 60-те...
02.06.2017 - 10:41
На патот Чачак – Белград, се движело возило со марка „Мерцедес“ со кој управувал Вичентије Савиќ (67). Нешто подоцна истото излетало од патот. Во...
29.05.2017 - 09:45
Едно од најголемите светски музички имиња, Стинг, на 15 октомври годинава ќе одржи концерт во Скопје во арената „Борис Трајковски“. Концертот се...