10.09.2017 - 18:48
Пред налетот на опасниот ураган Ирма, спас морал да побара и познатиот британски милијардер Ричард Бренсон, кој од застрашувачката непогодба, која го...
09.09.2017 - 22:01
Филмот на мексиканскиот режисер Гуљермо дел Торо „Облик на водата“ вечерва освои „Златен лав“ на Венецијанскиот филмски фестивал. - Доколку останете...
09.09.2017 - 00:12
Актерот познат ширум териториите на некогашна Југославија, Љубиша Самарџиќ почина вчера на 81 година. Актерот беше на операција на тумор на мозокот,...
30.08.2017 - 10:26
На островот Лидо во Венеција вечерва започнува 74-то издание на најстариот филмски фестивал во светот, Венецијанскиот филмски фестивал, којшто ќе...
28.08.2017 - 11:34
На доделувањето на престижните музички награди MTV Video Music Awards што се одржа вчера во Лос Анџеелс, најважните награди ги освоија британскиот...
20.08.2017 - 20:58
На 91 година, денес во Лас Вегас, почина кралот на комедијата на Златното време на Холивуд, Џери Луис. Роден како Џозеф Левич во еврејско семејство,...
15.08.2017 - 14:33
Пејачката Кејти Пери и актерот Орландо Блум беа во врска 10 месеци, која заврши на почетокот на оваа година. Меѓутоа, изминатиов викенд тие биле...
07.08.2017 - 09:16
Вал Килмер го откажа присуство на неколку јавни настани, поради што неговите обожаватели се загрижија за неговото здравје. Актерот во јули пропушти...